از سیر تا پیاز جراحی اسلیو معده

نکات مهمی که قبل از جراحی اسلیو معده باید بدانید!

آنچه می خوانید...
جراحی اسلیو معده

اگر از تناسب اندام برخوردار نیستید و از رژیم های غذایی سخت و ورزش های طاقت فرسا خسته شده اید و آن طور که باید نتیجه نگرفته اید، خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی جراحی‌های چاقی اختراع شده‌اند که موجب می‌شود به سرعت از شر چربی‌های انباشته شده در بدن خلاص شویم؛ یکی از شایع‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های جراحی چاقی اسلیو معده می باشد.
در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مزایا و خطرات این جراحی آشنا سازیم و ذکر کنیم در چه مواردی شما کاندید مناسب برای این جراحی می باشید.

دسترسی آسان به بخش هایی از مقاله

تاریخچه اسلیو معده

نخستین عمل اسلیو معده در سال 2000 میلادی انجام شد و از همان سال تاکنون به علت ماشینی شدن سبک زندگی مردم روز به روز تعداد متقاضیان این جراحی رو به افزایش می باشد.

نتایج بررسی ها سبب شد تا امروزه جراحان لاغری، از عمل اسلیو معده  به عنوان یک روش جداگانه و مستقل برای لاغری استفاده کنند.

 اولی پزشکی که جراحی اسلیو معده را به وسیله لاپاراسکوپی انجام داد، فردی بود به نام دکتر گارنیر. لاپاراسکوپی اسلیو معده که یک جراحی نیمه تهاجمی بود و به صورت بسته انجام می‌ شد را بر روی خوک انجام داد.

پس از آن که با نتایج مثبت این جراحی روبرو شد اولین جراحی خود را بر روی انسان آزمایش کرد که اثرات فوق العاده ای را به همراه داشت.

آناتومی معده

یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه گوارش انسان، معده (Stoamch) است. معده، ساختاری ماهیچه‌ای و توخالی دارد که اصلی‌ترین واکنش‌های شیمیایی هضم مواد غذایی در آن اتفاق می‌افتد. معده، در وسط دستگاه گوارش قرار دارد و از  سمت بالا با مری در ارتباط است و از سمت پایین به ابتدای روده کوچک یعنی دوازدهه راه دارد.

مری توسط دریچه‌ای به نام «کاردیا» (Cardia) به معده، راه دارد. این دریچه به طور طبیعی اجازه عبور مواد را از سمت مری به معده، می‌دهد اما پس از ورود غذا به معده مانع بازگشت ترشحات معده به مری می‌شود. به بخش بالایی معده، که در محل اتصال به مری قرار دارد، «فوندوس» (Fundus) یا طاق معده می‌گویند. فوندوس با ایجاد انبساط در بخش‌های مختلف ماهیچه‌های دیواره خود می‌تواند با حجم‌های متفاوت غذای خورده شده ورودی، سازگاری پیدا کند. فوندوس اغلب بعد از ورود غذا حاوی حباب‌های گاز می‌شود. «آنتروم» (Antrum) بخش انتهایی معده است که ساختمانی باریک و قیفی شکل دارد و دارای ماهیچه‌های ضخیم و قوی است. معده از بخش آنتروم به «کانال پیلوری» (Pyloric Canal) و ابتدای روده کوچک یا دوازدهه متصل می‌شود. قسمت پیلوری معده، (آنتروم به همراه کانال پیلوری) به سمت راست و کمی به سمت بالا و عقب خم می‌شوند و بدین ترتیب ظاهر J شکلی به معده می‌دهد. قسمت پیلوری معده، باریکترین قسمت آن است و محل خروج کیموس از معده و ورود آن به دوازدهه است. این قسمت از ساختمان معده، تقریباً 2 سانتی‌متر (تقریبا 1 اینچ) قطر دارد و توسط حلقه‌های ضخیم ماهیچه‌ای صاف احاطه شده است.

عمل اسلیو معده چیست؟

 اسلیو معده که به آن گاسترکتومی آستین عمودی نیز می گویند، روشی موثر برای کاهش وزن می باشد. این روش به طور معمول از طریق لاپاراسکوپی در بیمارستان و یا کلینیک انجام می شود.

جراحی اسلیو معده

در واقع عمل اسلیو معده نوعی جراحی محدودکننده بشمار می‌رود که طی آن حدود ۷۵ درصد از حجم معده برداشته می‌شود؛ در نتیجه فرد پس از خوردن مقدار کمی غذا، احساس سیری می‌کند. این گزینه‌ی جراحی، مسیر مجرای روده را تغییر نمی‌دهد. این جراحی همچنین باعث می‌شود که فرد کمتر احساس گرسنگی کند زیرا یک معده‌ی کوچک‌تر، سطح کمتری از هورمون گرلین (که منجر به گرسنگی می‌شود) را ترشح می‌کند؛ در نتیجه فرد سرکوب طولانی‌مدت اشتها را تجربه خواهد کرد.

عمل اسلیو از طریق لاپاراسکوپی شامل قرار دادن ابزارهای کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت فوقانی شکم می باشد.  در عمل اسلیو، معده لوله ای به اندازه و شکل موز باقی می ماند که به کاهش وزن کمک می کند و باعث کاهش و بهبود بیماری هایی از قبیل  فشار خون بالا و بیماری های قلبی-عروقی می شود.

آیا گزینه مناسبی برای جراحی اسلیو معده می باشم؟

آیاگزینه‌ی مناسبی برای جراحی اسلیو معده می باشم ؟

1 / 6

آیا از چاقی مفرط رنج می برید؟

2 / 6

آیا به دلیل چاقی دچار مشکلات قلبی، ریوی و کلسترول بالا شده اید ؟

3 / 6

شاخص توده بدنی (BMI) شما چقدر است؟

4 / 6

آیا مبتلا به بیماری های گوارشی همچون رفلاکس  می باشید؟

5 / 6

با کدام یک از روش های جراحی لاغری آشنایی دارید؟

6 / 6

آیا توان رعایت رژیم های غذایی قبل و بعد از جراحی اسلیو معده را دارید ؟

اگر در این زمینه مشاوره لازم دارید شماره خود را وارد نمایید

امتیاز شما

میانگین امتیازها 71%

0%

هدف از انجام جراحی اسلیو معده چیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد اسلیو معده موجب کاهش وزن اضافی و بهبود بیماری ها و شرایط مرتبط با چاقی می شود این جراحی تاثیر بسزایی در کاهش، بهبود و کنترل بیماری هایی از قبیل موارد زیر را دارد:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • آپنه انسدادی خواب
 • دیابت نوع 2
 • سکته
 • سرطان
 • ناباروری
هدف از جراحی اسلیو معده

 چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی اسلیو معده می باشند؟

 • افراد جوانی که بم ام آی(BMI) پایین تر از 50 دارند.
 • افرادی که ریزه خوار نیستند و اصطلاحاً حجیم خوارند.
 • افرادی که مشکلاتی گوارشی همچون رفلاکس ندارند.
 •  کسانی که ازدنبال کردن رژیم غذایی سالم، تمرینات ورزشی و داروی کمکی به مدت ۶ ماه نتیجه نگرفته اند.
 • شاخص توده بدنی فرد بالای ۳۵ -۴۰  باشد و به عبارتی چاقی مفرط داشته باشد.
 • افرادی که به سیگار و مشروبات الکلی اعتیاد ندارند.

کاندیدای مناسب جراحی اسلیو معده

 در واقع افرادی که دیابت یا مشکلات فشار خون، مشکلات چربی بالا و یا آپنه­ های تنفسی دارند، با انجام عمل اسلیو معده علائم ­شان بین 70 تا 90 درصد بهبود پیدا می­ کند.


انواع روش های جراحی مبارزه با چاقی مفرط

جراحی لاغری با بای پس

عمل بای پس معده مشابه اسلیو معده یک روش جراحی است که در درمان چاقی انجام میشود.

عمل بای پس معده

عمل بای پس معده برای کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که به شیوه معمول نمیتوانند لاغر شوند و چاقی برای آنها جدای از مشکلات چاقی٬ بیماری های خطرناکی را به همراه دارد. در این جراحی قسمتی از معده که در زیر ناحیه کاردیا (محل اتصال مری به معده) قرار دارد برمی دارند و قسمتی از روده کوچک را به آن وصل می کنند (یا به اصطلاح علمی آناستوموز می دهند)

اندازه‌هایی که برای این اتصال در نظر گرفته می شود بستگی به BMI (شاخص توده بدنی) فرد دارد. در عمل بای پس معده٬ با ایجاد محدودیت در ابعاد معده و هم با ایجاد تغییرات در میزان جذب مواد غذایی (سوء جذب) و کاهش میزان جذب کالری، باعث کاهش وزن می گردد.

فیلم مراحل جراحی بای پس معده

مرحله اول بای پس معده

مرحله دوم بای پس معده

مرحله سوم بای پس معده

جراحی لاغری با اسلیو

در جراحی اسلیو معده جراح ۳ تا ۵ برش کوچک روی شکم بیمار ایجاد می کند و لاپاراسکوپ و دیگر ابزار جراحی از طریق این سوراخ ها وارد شکم  بیمار می شوند.

لاپاراسکوپ لوله ی باریکی است که دارای چراغ و دوربین است و از بیرون به یک مانیتور در اتاق جراحی متصل می باشد. این وسیله تصاویری از درون شکم می گیرد و به مانیتور منتقل می کند تا جراح بتواند از روند عمل آگاهی کسب کند.

در حین جراحی قسمت زیادی از معده برداشته و خارج می شود و قسمت باقی مانده با منگنه های جراحی بسته می شود. معده باقی مانده به شکل آستینی باریک می باشد و حجم غذای بسیار کمتری را در خود جای می دهد. جراح لاغری سپس لاپاراسکوپ و ابزار جراحی را خارج می کند و برش های روی شکم را بخیه می زند.

عمل اسلیو معده

جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

پس از ارزیابی های اولیه و اطمینان از اینکه آیا کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر نوبت به  انتخاب جراح لاغری مورد نظر  خود می رشد. همان طور که گفته شد اسلیو معده معمولا با روش لاپاراسکوپی و برش های کوچک روی شکم انجام می شود.
اولین قدم قبل از تصمیم گرفتن و شروع مراحل جراحی اسلیو معده این است با جراح لاغری خود مشورت کنید که مطمئن شوید آیا کاندید مناسبی برای جراحی لاغری هستید یا خیر؟بهتر است وقت مشاوره اولیه گرفته و با جراح خود مشورت کنید. همچنین می توانید در مطب جراح با افرادی که قبلا این جراحی را داشتند، صحبت کنید. در طول جلسه مشاوره، جراح لاغری معمولا توضیحاتی درباره نحوه انجام عمل، روش های موجود برای جراحی لاغری، هزینه های احتمالی ، معایب و مزایا عمل به بیمار می دهد.

مراحل جراحی اسلیو معده

مرحله اول

در برخی موارد و در صورتی که شاخص توده بدنی فرد بالا باشد، ممکن است جراح به بیمار پیشنهاد کند که قبل از جراحی لاغری کمی وزن کم کند. هر میزان وزنی که قبل از جراحی کم می کنید نشان دهنده ی اراده شما برای کاهش وزن می باشد. علاوه بر آن، کاهش وزن قبل از جراحی لاغری می تواند خطرات عمل را بسیار کاهش دهد. اولین مرحله جراحی با بیهوشی عمومی شروع می شود.

مرحله دوم

اسلیو معده معمولا با روش لاپاراسکوپی و برش های کوچک روی شکم انجام می شود. این روش در مقایسه با جراحی باز مزایای بسیاری دارد. این مزایا شامل بهبود سریع، کاهش درد، خونریزی، جراحت و کوتاه بودن دوره نقاهت عمل اسلیو معده می باشد.

مرحله سوم

یکی از مهم ترین کارهایی که بیمار پس از جراحی اسلیو باید به صورت بلند مدت رعایت کند، رژیم غذایی مخصوص است. متخصص تغذیه رژیم جدیدی را برای بیمار تعیین می کند که باید قبل و بعد از جراحی اسلیو معده رعایت شود. علاوه بر این از بیمار خواسته می شود که قبل از جراحی ورزش را نیز بر اساس توانایی و شرایط سلامت خود، آغاز کند.

مرحله اول اسلیو معده

مرحله دوم اسلیو معده

مرحله سوم اسلیو معده

صحبت های دکتر علیرضا فروتن در رابطه با تقاوت جراحی اسلیو معده با بای پس معده

بوتاکس معده

بعد از جراحی های معده اینبار بوتاکس معده به کمک شما دوستان آمده است. شاید تا کنون بوتاکس را فقط از جهت رفع چین و چروک صورت شناخته باشید، در حال حاضر از این کشف بزرگ در درمان اضافه وزن نیز استفاده می شود. تزریق بوتاکس معده می تواند مدت زمان طولانی تری غذا را در معده نگه داشته  و از خالی شدن معده جلوگیری کند و با القای سیری باعث پرهیز غذا از سمت بیمار می گردد. اما درباره راز این عمل وارتباط  آن با سرطان معده باید بگوییم این عمل روی یک عصب خاص معده که نقش موثری در تحریک سلول های بنیادی سرطان معده دارند، تمرکز کرده و از این سرطان جلوگیری می کند محققان باور دارند قطع  سیگنال های عصبی  می تواند این سرطان را در نطفه خفه کند. این آزمایش به سه روش روی موش ها امتحان شده و قطع عصب با تزریق بوتاکس بهترین روش شناخته شده است.

این روش به مدت زمان زیادی برای انجام شدن نیاز ندارد و معمولا حدود 20 دقیقه ای به پایان می‌رسد. فرد بعد از تزریق بوتاکس به معده حدود ساعتی در بیمارستان یا کلینیک تحت نظر مانده سپس مرخص خواهد شد. نیازی به ماندن شب هنگام بعد از این تکنیک وجود ندارد.

فیلم های برگزیده جراحی اسلیو معده در کانال آپارات

 نحوه کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده چگونه است ؟

باید بدانید که پس از این جراحی افراد اغلب 60 تا 70 اضافه وزن خود را از دست می دهند.ولی به طور میانگین بیماران در دو هفته اول پس از جراحی روزانه حدود نیم کیلو وزن کم می کنند و پس ازگذراندن 12 الی 24 ماه  به پایین ترین وزن خود می رسند.

 • دو هفته نخست: ۵ تا ۱۰ کیلو، عمده بیماران روزانه نزدیک به ۰. ۵ کیلو وزن کم می‌کنند.
 • سه ماهه نخست: ۳۵-۴۵ درصد اضافه وزن از دست می‌رود.
 • شش ماهه نخست: ۵۰-۶۰ درصد اضافه وزن کم می‌شود.
 • سال نخست: ۶۰-۷۰ درصد وزن اضافه بدن از بین می‌رود.
نحوه کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده

اکثر افراد ۱۲-۲۴ ماه پس از عمل به پایین‌ترین وزنشان دست پیدا می‌کنند و خوب است بدانید که نتیجه بخش بودن عمل اسلیو معده نزدیک به ۸۰-۹۰ درصد است.

بهترین جراح اسلیو معده

اهمیت انتخاب بهترین جراح اسلیو معده

اولین و مهم‎ترین اقدام برای انجام جراحی اسلیو معده انتخاب پزشک و جراح مناسب است زیرا انتخاب جراح نقش بسیار تعیین کننده‎ای در روند جراحی و نتایج حاصل از آن دارد. اگر جراح مهارت کافی در زمینه این جراحی نداشته باشد می‎تواند سبب بروز عوارض و خطرات جبران ناپذیری برای بیمار گردد. اما در صورتی که  متبحر و با تجربه باشد و همچنین دقت بالایی داشته باشد نتایج حاصل از این عمل برای بیمار بسیار رضایت بخش خواهد بود.

بنابراین ضروری است در این انتخاب دقت و حساسیت بسیاری به کار برید. در صورتی که اقدام به انجام این جراحی نمودید دیگر نمی‎توانید مانند پیش از جراحی هر نوع مواد غذایی با هر میزانی را مصرف نمایید. زیرا نه تنها سبب بازگشت مجدد چاقی بیمار می‎شود بلکه ممکن است عوارض بسیاری برای فرد ایجاد نماید. بنابراین پیش از اقدام به جراحی اسلیو معده باید تصمیم نهایی خود را بگیرید. در این زمینه جراح می‎تواند مشاور بسیار خوبی برای بیمار باشد زیرا میزان تجربه و اطلاعات او به گونه‎ای است که می‎تواند بهترین مشاوره با توجه به شرایط بیمار را در اختیار او قرار دهد.

همان طور که می دانید یکی دیگر از ویژگی های بهترین جراح اسلیو معده داشتن نمونه کار فراوان و رضایت زیبا جویان پس از جراحی لاغری اسلیو معده می باشد که در ادامه به برخی از نمونه جراحی های اسلیو معده توسط دکتر علیرضا فروتن همراه با صدای رضایت بیماران می پردازیم.

بعد از جراحی اسلیو معدهقبل از جراحی اسلیو معده
قبل از عمل اسلیو معدهبعد از عمل لاغری اسلیو معده
پیام رضایت بیمار اسلیو معده
تغییرات وزن بعد از جراحی اسلیو معده

  صدای رضایت مراجعه کننده عزیز پس از جراحی اسلیو معده را می شنویم.

مزایای اسلیو معده

این جراحی برخلاف جراحی های لاغری همچون ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک با کاهش وزن و رساندن فرد به یک اندام ایده آل اعتماد به نفس از دست رفته ی او را بازگردانده و یا تقویت می کند علاوه بر این مزایایی دارد که ما در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • کاهش احساس گرسنگی در بسیاری از بیماران
 • جراحی کوتاه تر نسبت به بای پس معده
 • حفظ روده در مسیر گوارشی
 • عدم بروز مشکلات گوارشی ناشی از نبود قسمتی از روده
 • حفظ پیلور معده
 • عدم نیاز به جاگذاری جسم خارجی در بدن
 • کاهش وزن طی بیشتر از ۱۸ ماه پس از جراحی
 • عوارض کمتر نسبت به جراحی های باز

مراقبت های قبل از جراحی اسلیو معده

به خاطر داشته باشید برای این که بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی اسلیو معده اخذ کنید باید مانند سایر جراحی های کاهش سایز و لاغری همچون لیپوماتیک یک سری مراقبت ‌های قبل از جراحی اسلیو معده را به درستی انجام دهید و ان را جدی بگیرید.

از جمله مراقبت های قبل از انجام این جراحی شامل موارد زیر می باشد :

 • رعایت رژیم غذایی به مدت یک ماه قبل از انجام جراحی، این که رژیم باید توسط پزشک تعیین گردد. دقت داشته باشید که
 • رعایت رژیم غذایی موجب می گردد تا حجم کبد کاهش پیدا کند و پزشک راحت‌ تر بتوانند به معده دسترسی پیدا کند.
 • روز قبل از عمل مایعات صاف مصرف کنید و حدود ۱۲ ساعت قبل از انجام جراحی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. زیرا ممکن است زمان جراحی به تعویق می افتد.
 • در صورت ابتلا به بیماری‌ های خاص یا مصرف بعضی داروها باید حتما پزشک را در جریان قرار دهید.
 • انجام آزمایشات تجویز شده توسط پزشک برای بررسی وضعیت بدنی بیمار است. 

مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده

همانطور که بارها اشاره کردیم این جراحی مانند سایر جراحی ها همچون پروتز سینه مراقبت هایی دارد که شامل موارد ی می باشد که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد: 

 • چند ساعت پس از عمل اسلیو بیمار باید راه رفتن را به آرامی آغاز کند تا از لخته شدن خون در پاها جلوگیری گردد.
 • داشتن رژیم غذایی مناسب یکی از مهم ترین و اساسی‌ ترین مراقبت های پس از جراحی اسلیو معده است. علاوه بر آن بیمار باید به صورت منظم در طول روز مایعات مصرف کنند تا از کم آبی بدن جلوگیری گردد.
 • دقت داشته باشید رژیم غذایی که رعایت می‌ کنید باید به شکلی تعیین گردد که تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن تامین را تامین کند تا بیمار بتواند از مزایای اسلیو معده به خوبی بهره مند گردد.
 • همچنین مصرف مکمل های غذایی و داروهایی که توسط پزشک توصیه شده است اهمیت ویژه ‌ای دارد. 
مکمل های غذایی مفید پس از جراحی اسلیو معده

رژیم غذایی پیش از جراحی اسلیو معده چگونه است ؟

توصیه می شود رژیم غذایی به طور گسترده حاوی پروتئین و دیگر محصولات حاوی پروتئین بالا باشد. همچنین لازم است که مواد غذایی با کالری کم که به راحتی هضم می شوند استفاده شود.

پروتئین کمک می کند تا از سوختن عضلات پیشگیری شود و بافت ماهیچه ها حفظ گردد. این مورد به بدن کمک می کند که عضله ساخته شود و چربی سوزی بیشتری در بدن رخ می دهد. پروتئین باعث می شود که بدن قوی بماند و سرعت ترمیم و دوران نقاهت کوتاه تر شود.

نزدیک به تاریخ جراحی شاید نیاز به دنبال کردن یک رژیم غذایی حاوی مایعات زیاد و یا تنها مایعات داشته باشید. این مورد با نظر پزشک انجام می شود. بر اساس وزن و سلامت کلی بدن، پزشک به بیمار اجازه می دهد که مواد غذایی جامد هم به اندازه مصرف کند. این مورد شامل ماهی، سریال و تخم مرغ نیمه سفت است.

قبل از جراحی حتماً از یک پزشک بخواهید که برای رژیم غذایی کمک تان کند و مواد غذایی که می توانید یا نمی توانید مصرف کنید را به شما بگوید.

این پیشنهادات غذایی بر اساس موقعیت فرد می توانند تغییر کنند. برای مثال شاید پزشک از بیمار بخواهد که دو ساعت قبل از جراحی نوشیدنی های حاوی کربوهیدرات مصرف کند.

رژیم غذایی پس از عمل اسلیو معده

 • روز اول: رژیم مایعات، یکسری از پزشکان به بیمار‌ها این اجازه را می‌دهند که چند ساعت بعد از عمل آب بخورند.
 • روز دوم تا چهاردهم: رژیم مملو از مایعات شامل شیک پروتئین، ماست، سوپ آبکی، شیر و آبمیوه
 • هفته‌های سوم تا پنجم: رژیم غذایی ملایم
 • بیماران ۵ هفته بعد از عمل قادرند مصرف غذا را روی نظم آغاز نمایند.
 • همه بیماران باید بعد از عمل، B کمپلکس و مولتی ویتامین مصرف کنند.
رژیم غذایی پس از عمل اسلیو معده

توصیه های دکتر علیرضا فروتن در رابطه با رژیم غذایی پس از اسلیو معده

البته تمامی جراحی ها مانند پروتز باسن، ژنیکوماستی و… شامل رعایت یک سری رژیم غذایی می باشد که پزشک پس از جراحی به شما توصیه می کند.

عوارض جراحی اسلیو معده

این جراحی مانند سایر جراحی ها همچون لیپوماتیک و ژنیکوماستی ممکن است سبب بروز برخی خطرات و عوارض نیز گردد. این عوارض در اغلب موارد خفیف و موقتی است. مگر در مواردی که جراحی با رعایت کامل موازین علمی انجام نشود  و یا فرد مراقبت های قبل و بعد از جراحی را به درستی رعایت نکند.

 از جمله عوارض ناشی از جراحی اسلیو معده عبارتند از:

 • سوزش سر دل که با مصرف دارو کاهش می‎یابد.
 • یبوست که با مصرف مداوم مایعات کمتر میشود
 • احساس خستگی تا یک ماه پس از جراحی که از عوارض کاهش کالری مصرفی است.
 • ریفلاکس معده

موارد مطرح شده از عوارض کوتاه مدت و خفیف این جراحی است که به مرور زمان از بین می‎رود و جای نگرانی ندارد اما در صورتی که موارد زیر را پس از جراحی اسلیو معده تجربه کردید فوراً با پزشک خود مطرح نماید تا در صورت لزوم اقدامات لازم برای او انجام شود.

 • تب و لرز شدید
 • درد افزاینده
 • افزایش دما، قرمزی و یا ترشح چرک از محل بخیه‎ها
 • احساس تهوع و استفراغ شدید
 • عدم توانایی در نوشیدن مایعات
 • خون‎ریزی
 • تنگی نفس شدید
 • عفونت

جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن مناسب می باشد یا کاهش سایز ؟

امروزه با توجه به میل روز افزون افراد به داشتن اندامی زیبا سبب شده متاسفانه افرادی با بی ام آی بالای ۳۵ بارها و بارها تحت عمل های جراحی لاغری کاهش سایز مانند لیپوساکشن، لیفت و کاهش حجم بازو و جراحی های مشابه قرار گرفته اند.
چه بسا افرادی با بی ام آی بالای ۳۵ متاسفانه بدون اطلاع از عمل های جراحی چاقی درمانی مانند جراحی اسلیو معده و بای پس بارها و بارها تحت عمل های جراحی پلاستیک و کاهش سایز قرار گرفته اند و متاسفانه بازگشت های مداوم وزن برای این افراد رخ داده است.
بنابراین اگر از افزایش وزن بالایی رنج می برید پیش از انجام هر نوع جراحی با جراح زیبایی و لاپاراسکوپی خود مشورت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی خود دریافت نمایید.

جراحی لاپاراسکوپی فتق

هزینه عمل اسلیو معده

می توان گفت که جراحی اسلیو معده در دسته ی جراحی‎های پرهزینه قرار دارد بنابراین ممکن است هزینه آن نسبت به تزریقات زیبایی همچون تزریق فیلر و بوتاکس بالا تر باشد. اما نمی‎توان به طور دقیق این هزینه را تعیین نمود. باید گفت که پرداختی بیماران بستگی به پوشش بیمه­ های تکمیلی طرف قرارداد با بیمارستانی که جراحی در آن انجام می­ شود دارد.

هزینه ی جراحی اسلیو معده پس از معاینه بیمار و به عوامل بسیاری مانند شرایط بیمار، دستمزد پزشک، میزان چاقی بیمار و وزن او، محل انجام جراحی، مدت زمان مورد نیاز برای بستری بیمار در بیمارستان، هزینه‎های جانبی و… بستگی دارد.

همانطور که گفته شد این جراحی از جراحی‎های نسبتا پرهزینه محسوب می‎شود ومعمولا بیمه هزینه ‎های ناشی از آن را تحت پوشش نمی دهند مگر در مواردی که شاخص توده بدنی بالا بوده و انجام جراحی برای سلامتی فرد مفید باشد و در صورت عدم انجام آن فرد با بیماری‎ها و مشکلات بسیاری مواجه گردد که در این صورت در برخی مراکز به صورت بیمه ای انجام میشود.

هزینه جراحی اسلیو مهده

سوالات متداول در رابطه با جراحی اسلیو معده

امیدوارم در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ داده باشیم.برای گرفتن مشاوره می توانید شماره خود را در فرم زیر وارد کرده تا مشاوران ما باشما تماس بگیرند.

نام
موبایل
موفقیت آمیز بود
پیام شما ارسال نشد مجدداً تلاش فرمایید.

دکتر علیرضا فروتن

متخصص جراحی زیبایی و لاپاراسکوپی
بورد تخصصی جراحی از دانشگاه شهید بهشتی

74 پاسخ

 1. آقای دکتر یه سوال دارم بیمه چند درصد از هزینه عمل بهمون برمی گردونه ؟ من بیمه تامین اجتماعی هستم

 2. باسلام بنده سال 98عمل ابدو مینوپلاستی کردم ولی متاسفانه بعد از 2 سال اضافه وزنم برگشت و از قبل چاق تر شدم حتی تصمیمدارم عمل اسلیو معده انجام بدم آیا این روش برای لاغری قطعیه ؟ از چه طریقی می تونم مشاوره بگیرم

  1. با سلام باید معاینه شوید.. بهترین روش جراحی برای شما اعمال شود
   برای گرفتن نوبت مشاوره و معاینه با شماره های زیر تماس بگیرید
   شماره تماس

 3. خیلی پزشک خوش انرژی و باسوادی هستین. مرسی از این سایت خوب و مطالب دقیق و علمیتون

 4. تنها سایت پزشکی هستید که اطلاعاتی که میذارن علمی و دقیق هست من همیشه مقالاتتون رو چک میکنم عالی

 5. سلام ممنون از سایت زیبا و مطالب جامع و مفید🙏👌🌹آیا برای انتخاب روش جراحی لاغری سن بیمار رو هم باید در نظر گرفت یا تفاوتی ندارند ؟ 🙏🌹

 6. سلام. مرسی بابت مقاله ای که در سایت قرار دادید فیلم هایی که در کنارش بود خیلی کامل کننده بود.

 7. من قبلا عمل لیپوساکشن انجام دادم، اما مجدد برگشتم به وزن قبلیم. آیا امکان بازگشت در اسلیو معده هم وجود دارد؟

 8. چقدر مقالتون جالب و در عین حال کامل بود واقعا این جور محتواها توی اینترنت خیلی به درد آدم میخوره ممنون از شما

 9. بوتاکس معده واقعا موثره ؟ یکی از دوستانم انجام داده بود ولی هیچ نتیجه ای نگرفت … بهترین راه چاقی مفرط همون عمل اسلیو هست فکر می کنم

 10. سلام وقت بخیر 🌹
  آیا جراحی اسلیو فقط برای افرادی پیشنهاد میشه که استعداد چاقی مفرط دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *