برجسته سازی گونه

2 روش برجسته سازی و فرم دهی گونه

آنچه می خوانید...

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که چهره ای منحصر به فرد با گونه های برجسته و جذاب داشته باشند، داشتن گونه های برجسته را می توان یکی از فاکتور های مهم جذابیت نام برد. عوامل مختلفی سبب می شوند تا پوست صورت شما شل شود که این امر زیبایی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با روش های برجسته سازی گونه آشنا سازیم.

برجسته سازی گونه

برجسته بودن استخوان‌های گونه به طور قابل توجهی به زیبایی طبیعی صورت می‌ افزاید. افزایش سن و کاهش وزن چشم گیر می‌تواند باعث از دست دادن ظاهر زیبا و جوان گونه‌ ها شود و صورت را لاغر و خسته نشان دهد. اما تزریق چربی و یا ژل به گونه‌ می‌تواند حجم از دست رفته را به صورت بازگرداند. این عمل همانند تزریق بوتاکس می تواند باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها می شود و همزمان با آن برجستگی استخوان گونه را افزایش دهد و زاویه کانتور صورت و تقارن گونه با خط فک را بهبود بخشد.

روش های برجسته سازی گونه

برجسته سازی گونه از دو طریق انجام می شود:

 • تزریق ژل به گونه
 • تزریق چربی به گونه
تزریق زل به گونه

تزریق ژل به گونه

 تزریق ژل به گونه یک روش پر طرفدار و ساده و سرپایی می باشد. با افزایش سن افتادگی گونه باعث می شود که صورت افتاده و به مراتب پیرتر به نظر رسیده و زیبایی و جذابیت صورت از بین برود. همچنین  خیلی از زیباجویان به دلیل داشتن صورت لاغر و کشیده از صورت خود ناراضی می باشند به همین دلیل به دنبال روشی برای افزایش جذابیت صورت خود هستند. مناسب و سریع ترین روش تزریق ژل به گونهمی باشد. تزریق ژل با افزایش حجم در گونه ضمن ایجاد ظاهری جوانتر برای گونه ها باعث کاهش و رفع چین و چروک های خطوط خنده و کاهش برآمدگی زیر چشم شما نیز می شود.  

محبوب ترین ژل مورد استفاده در این روش ژل هیالورونیک اسید می باشد. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی موجود در پوست بدن می باشد که با افزایش سن به طور طبیعی کاهش می یابد. اسید هیالورونیک رطوبت پوست را حفظ می‌کند تا حجم، شکل و ساختار لب و گونه را به همان چیزی که دوست دارید تبدیل کند. در این حجم دهننده ها همچنین مقدار کمی لیدوکائین وجود دارد که درد هنگام تزریق را کاهش می دهد. اسید هیالورونیک به عنوان  فیلر این مزیت را دارد که با کمک به جذب بیشتر آب تا حدودی به فرمدهی صورت کمک می کند.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی یکی دیگر از روش های  فرم دهی صورت و گونه می باشد. این روش با استخراج چربی از بدن فرد و انتقال آن پس از آماده سازی به گونه انجام می‌شود. در واقع سلول های چربی با قابلیت تکثیر و تقسیم سلولی به ناحیه مورد نظر منتقل می‌شوند و علاوه بر افزایش حجم و فرم دهی، می‌تواند باعث جوانسازی پوست نیز شود.

در این روش به دلیل اینکه از سلول های چربی بدن خود فرد استفاده می شود، امکان ایجاد آلرژی یا پس زدن ماده تزریق شده وجود ندارد.

تزریق ژل به گونه بهتر است یا تزریق چربی ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چربی و ژل هر دو حجم دهننده هایی هستند که در زیبایی و جوانسازی پوست صورت نقش بسزایی دارند. اگر بخواهیم این دو روش را باهم مقایسه کنیم باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم مانند ماندگاری، هزینه ، سادگی و سهولت روش انجام
گونه ها نسبت به سایر نقاط صورت، از وسعت بیشتری برخوردارند و به همین دلیل به میزان بیشتری از فیلر یا ژل ها نیاز دارند. البته مقدار مورد استفاده از این فیلر ها به فرم و حجم گونه های شما قبل از تزریق و انتظارتان نیز بستگی دارد. در هر حال برای حجم دهی و ایجاد فرم مناسب به گونه ها ممکن است برای هر طرف، از یک سی سی تا 5 سی سی نیاز است که در روش تزریق چربی مقدار سلول تزریق شده به دلیل جذب درصدی از سلولها پس از تزریق، قطعا باید بیشتر باشد.

تزریق چربی به گونه

فرم دهی به گونه با تزریق چربی نسبت به روش تزریق ژل اگر با روش درستی انجام شود و مراقبتهای قبل و بعد از تزریق چربی به گونه به درستی انجام شود می‌تواند تا سال ها ماندگاری داشته باشد. ولی در روش تزریق ژل گونه با استفاده از ژل های هیالورونیک اسید حداکثر تا دو سال ماندگاری دارند البته مزمیت این روش این است که در صورتی که از نتیجه تزریق ژل به گونه خود راضی نباشید می توانید با تزریق آنزیم حجم دهی گونه را کاهش دهید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید کهبه دلیل افزایش کلاژن سازی پس از تزریق ژل هیالورونیک اسید، ممکن است پس از جذب کامل مواد نیز، گونه هایی زیباتر از قبل از تزریق داشته باشید.
در انتها برای انتخاب بهترین روش برای برجسته سازی گونه با پزشک متخصص زیبایی حود مشورت نمایید.

مراقبت های پس از تزریق ژل به گونه

 • حداقل تا 72 ساعت باید از فعالیت‌هایی که باعث افزایش جریان خون در صورت شما می‌شوند، مانند ماساژ دادن صورت و… که باعث تورم شود، خودداری کنید.
 • در 24 ساعت بعد از تزریق، در معرض تابش مستقیم نور خورشید و گرما نباشید.
 • تا دو هفته بعد از تزریق، در جاهایی که گرمای زیادی دارند، مثل سونا جکوزی و حمام‌های داغ، حضور نداشته باشید.
 • کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و به‌طورکلی همة این‌ها تا 72 ساعت بعد از فرم دهی گونه با تزریق ژل ممنوع است.
 • به مدت چند هفته از سولار استفاده نکنید

مراقبت های پس از تزریق چربی به گونه

 • اگر عمل شما با بیحسی موضعی انجام شده، پس از عمل محدودیت غذایی ندارید ولی در روز عمل، از غذای سبک مانند سوپ استفاده کنید.
 • روز بعد از عمل میتوانید صورت خود را بشویید و یا حمام کنید ولی از وان و جکوزی نباید استفاده کنید.
 • در ۲۴ ساعت اول از کمپرس سرد استفاده کنید، ۲۰ دقیقه کمپرس سرد و ۲۰ دقیقه استراحت
 • روزهای اول پس از عمل تورم و کبودی در محل تزریق چربی ممکن است تا دو هفته ادامه داشته باشد.
 • آنتی بیوتیک تجویز شده را به موقع مصرف کنید.
تزریق ژل به گونه

هزینه برجسته کردن گونه

هزینه برجسته سازی گونه در ابتدا به نوع روشی که انتخاب می کنید بستگی دارد برای مثال برای تزریق ژل در گونه مواردی مانند برند فیلر یا ژل، مواد تشکیل دهنده آن، صلاحدید پزشک وغیره تاثیر گذار هستند. و برای تزریقر چربی نیز مواردی مانند نوع تکنیک، هزینه مواد بی حسی و … بستگی دارد. در صورتی برجسته سازی گونه توسط پزشک باتجربه و متبحر انجام گیرد، برای بدن خطری ایجاد نمی‌نمایند. به طور کلی برای انجام تزریقات زیبایی نمی‌توان هزینه مشخصی را اعلام کرد، به همین جهت شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه ها و یا رزرو نوبت مشاوره شماره خود را در فرم زیر وارد نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی
موبایل
با موفقیت ارسال شد
پیام خود را مجدداً ارسال نمایید

بهترین دکتر تزریق ژل به گونه

با توجه به اینکه تزریق ژل به گونه روشی ساده می باشد به همین دلیل در چند سال اخیر شاهد انجام این روش توسط افراد غیر متخصص و یا حتی آرایشگران بوده ایم. به شما توصیه می کنیم که به هیچ وجه به این افراد اعتماد نکنید چون آن‌ها هیچگونه اطلاعاتی در زمینه آناتومی بدن و صورت ندارند. باتوجه به مطالب ذکر شده لازم است بهترین دکتر تزریق ژل به گونه را انتخاب نمایید. داشتن مهارت لازم در تزریق ژل، رضایت مراجعه‌کنندگان، داشتن گواهی تخصصی در این زمینه ،نمونه کارهای فراوان، انجام کار در محیط کاملاً استاندارد و بهداشتی از مهمترین ویژگی‌های بهترین دکتر تزریق ژل به گونه به حساب می‌آیند.

سوالات متداول در رابطه با حجم دهی و فرم دهی گونه

دکتر علیرضا فروتن

متخصص جراحی زیبایی و لاپاراسکوپی
بورد تخصصی جراحی از دانشگاه شهید بهشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *