عمل اسلیو معده چقدر طول می کشد؟

عمل اسلیو معده چقدر طول می کشد؟

آنچه می خوانید...

عمل اسلیو معده امروز طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است و در بین جراحی های لاغری بیشترین طرفدار را دارد. یکی از سوالات مهمی که افراد پیش از جراحی اسلیو معده از جراح خود دارند این است که جراحی اسلیو معده چقدر طول می کشد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این عمل در اتاق جراحی حدود 90 دقیقه تا 2 ساعت طول خواهد کشید. با این حال، بهتر است در این مورد با جراح خود صحبت کنید زیرا مدت زمان آن ممکن است برای هر بیمار متفاوت باشد.

نکته ای که حائذ اهمیت در این جراحی این است که عمل اسلیو معده یک عمل معمولی و ساده نیست و لازم است حتما توسط متخصص و فوق تخصص جراحی‌های لاپاراسکوپی انجام شود. از ویزگی های مثبت این عمل این است که با کاهش حجم معده فرد کالری کم‌تری نیز مصرف می‌ کند؛ زیرا فرد بعد از خوردن هر وعده غذایی زود سیر می‌شود و به طور دائم احساس گرسنگی ندارد. در پاسخ به این سوال که زمان عمل اسلیو چند ساعت طول میکشد باید فاکتورهایی را در نظر داشت.

چرا عمل اسلیو معده ؟

در این عمل جراح بخشی از معده شما را برداشته و قسمت‌های باقیمانده را به هم متصل می‌کند، تا معده جدیدی به اندازه موز یا “آستین” ایجاد کنند در واقع علت نام گذاری این عمل این است که معده شما باریک می‌شود و شبیه موز یا آستین می‌گردد. بنابراین پس از این عمل فقط با یک کیسه کوچک (تقریباً 10/1ام اندازه معده اصلی شما) خیلی سریع‌تر از قبل احساس سیری می‌کنید. بعد از انجام این عمل، شما نمی‌توانید به اندازه گذشته غذا بخورید و همین مسئله به شما در کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین عمل جراحی بخشی از معده شما را که باعث تغییرات هورمونی و افزایش اشتها می‌شود، برمی‌دارد.

عمل اسلیو معده چقدر طول می کشد ؟

همانطور که می دانید جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی انجام می شود. در روش لاپاراسکوپی ابتدا 5 برش کوچک بر روی شکم ایجاد می شود و جراح لاغری با وسایل لاپاراسکوپی وارد فضای شکمی شما می شوند. جراحی اسلیو معده روشی است که در آن بخش عمده ای از معده برای کاهش وزن برداشته می‌شود. این عمل معمولاً در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام شده و عمل جراحی معمولاً بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.
باید این نکته را نیز متذکر شویم که آماده کردن بیمار و گذراندن مراحل آماده سازی مانند پوشیدن گان و …، مرحله بخیه زدن و درن گذاری را به مدت زمان جراحی اضافه کرد. اما خود عمل 45 دقیقه تا 1 ساعت طول خواهد کشید.

بعد از عمل بیمار به اتاق ریکاوری انتقال داده می شود. در ریکاوری هم بین 30 دقیقه تا 45 دقیقه بیمار جهت بهوش آمدن و آمادگی برای ورود به بخش طول خواهد کشید.

نتایج بعد از جراحی اسلیو معده چه زمانی مشخص می شود؟

زمان مشخص شدن نتایج بعد از جراحی اسلیو معده در هر فردی متفاوت است. در صورتی که بیمار به تمامی‌ توصیه های پزشک از جمله رژیم غذایی، تحرک و مصرف مکمل توجه داشته باشد، طی دو ماه شاهد کاهش وزن چشمگیر خود خواهد بود.

در واقع زمان مشاهده نتایج کاملا به خود بیمار بستگی خواهد داشت. به طور کلی معمولا بیماران طی یک سال بعد از ، تمام وزن اضافی خود را از دست می‌دهند. باز هم ، این مورد از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود.

بیش‌تر بیماران زمان عمل اسلیو حدودا تمام وزن اضافی خود را در پایان اولین سال بعد از جراحی از دست می‌دهند. داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و ورزش منظم و همچنین مصرف مکمل‌های غذایی توصیه شده توسط پزشک متخصص تغذیه، به شما کمک می‌کند از شکل جدید بدن خود برای سال ها محافظت کنید.

دکتر علیرضا فروتن

متخصص جراحی زیبایی و لاپاراسکوپی
بورد تخصصی جراحی از دانشگاه شهید بهشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *