لیفت کمر

لیفت کمر و لاغری ناحیه پشت کمر

آنچه می خوانید...
جراحی لیفت کمر

 امروزه بسیاری از افراد به دنبال کمری لاغر و خوش فرم هستند. این افراد اغلب به دلیل رژیم‌های غذایی نامناسب ، زایمان و نیز انجام برخی عمل های جراحی مانند عمل اسلیو معده تا 50 کیلوگرم کاهش وزن را تجربه می‌کنند. این کاهش وزن ناگهانی و در ابعاد وسیع ممکن است منجر به شل شدن و آویزان شدن پوست بدن در نواحی مختلف از جمله کمز و ناحیه پشت آن شود که برای بسیاری از بانوان آزار دهننده می باشد.
در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جراحی لیفت کمر آشنا سازیم و بگوییم در چه مواردی شما کاندید مناسبی برای این جراحی می باشید.

جراحی لیفت کمر

 چربی‌های انباشته شده در ناحیه پشت کمر بسیار مقاوم هستند و حتی به‌وسیله رژیم غذایی نیز، به‌سختی کاهش پیدا می‌کنند. برای از بین بردن چربی‌های ناحیه پشت کمر، راهی وجود دارد که به آن جراحی لیفت پشت و یا لیفت کمر می گویند. این جراحی، معمولا با برداشتن چربی‌ها و بافت اضافی پوست، بهترین نتیجه را برای فرد متقاضی ایجاد می‌کند. با انجام این جراحی، چین خوردگی‌های ناشی از انباشت چربی در ناحیه پشت، از بین خواهد رفت.
اگر بخواهید، برای برداشتن چربی پشت کمر و لیفت کمر اقدام کنید، لازم است به متخصص جراحی زیبایی مراجعه نمایید.

کمری خوش فرم با لیپوماتیک کمر

چگونگی انجام جراحی لیفت کمر

این جراحی، به‌وسیله پیکرتراشی ویا ابدومینوپلاستی انجام می‌شود. و در ابتدا چربی اضافی که در ناحیه پشت کمر انباشته شده‌است، تخلیه می‌گردد. و پوستی که به‌صورت شل و آویزان باقی می‌ماند را به وسلیه جراحی جدا می کنند. در بسیاری موارد، تخلیه چربی پشت کمر کافی نیست و پوست به‌دلیل کشش زیاد، خاصیت الاستیکی خود را از دست داده‌است و به‌همین دلیل، لیفت طبیعی پوست به صورت خودبه خودی انجام نمی‌شودکه در این مواقع، از جراحی لیفت کمر کمک می‌گیرند. این جراحی، براساس فرم بدن و میزان افتادگی پوست در ناحیه پشت، طبق روش های متفاوتی انجام می‌شود. پس از انجام این جراحی، ناحیه پشت کمر بدون چربی و پوست این ناحیه بدون افتادگی خواهد بود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لیفت کمر هستند؟

افرادی که دارای شرایط زیر هستند به راحتی می توانند برای انجام این جراحی اقدام نمایند.

عمل لیفت کمر
 • کسانی که دخانیات مانند سیگار و الکل مصرف نمی کنند.
 • افرادی که رژیم غذایی مناسبی را برای کاهش وزن شروع نموده اند.
 • افرادی که از سلامت جسمی و روحی برخوردار می باشند.
 • کسانی که به وزن ایده آل خود رسیده اند.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت کمر

این جراحی مانند هر جراحی دیگر نیازمند رعایت یک سری نکات می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون بپرهیزید.
 • در صورت وجود حساسیت دارویی، حتما پزشک خود را مطلع کنید.
 • همچنین حداقل به مدت یک هفته از مصرف الکل و دخانیات اجتناب نمایید.
 • پزشک را در رابطه با سوابق پزشکی و دارویی خود مطلع نمایید.

مراقبت های پس از جراحی لیفت کمر

از جمله مواردی که پس از انجام این جراحی باید به آن توجه نمایید، عبارتند از:

 • حداقل به مدت دو روز پس از جراحی لیفت کمر استحمام نکنید.
 • یک هفته پس از جراحی می توانید فعالیت های روزانه خود را آغاز نمایید.
 • پس از جراحی از سوتین های تنگ و سفت استفاده نکنید.
 • برای مراقبت نمودن از کمر و زخم های ایجاد شده از بانداژ و گن های طبی استفاده نمایید.
 • برای نشستن دائم روی صندلی و تکیه دادن بهتر است حدود 3 هفته پس از جراحی صبر کنید.
 • برای کنترل درد و پیشگیری از عفونت می توانید به طور مرتب و سر ساعت از مسکن و قرص های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.

برداشتن پانسمان پس 24 ساعت و توسط پزشک انجام می شود. بیمار نباید خودسرانه اقدام به برداشت پانسمان کند. بنابراین ممکن است پانسمان به زخم بچسبد. در این صورت برداشتن آن نیازمند تخصص و مهارت کافی می باشد که از عهده بیمار خارج است.

تا 2 روز اول پس از انجام این روش توصیه می شود تا بیمار هنگام خوابیدن از سفره های پلاستیک استفاده کند. زیرا هنگام دراز کشیدن از بدن او خونابه خارج می شود که طشک یا زیرانداز را کثیف می کند. دراشیت یکی از محصولات مخصوص این کار است که می توان آن را از داروخانه تهیه کرد.

اگر بیمار بتواند خونابه ها را سریعتر از بدن خود خارج کند، علاوه بر این که تورم و کبودی کمتر می شود، دوره بهبودی نیز به حداقل می رسد. بنابراین بهتر است محل جراحی شده ماساژ داده شود تا خونابه ها خارج شوند .

هزینه جراحی لیفت کمر

هزینه جراحی لیفت کمر

هزینه لیپوماتیک و لیفت کمر به میزان چربی های این ناحیه و تبحر پزشک و نحوه جراحی شما بستگی دارد. البته موارد دیگری مانند هزینه کلینیک ویا بیمارستان، دستمزد پزشک ، هزینه آزمایشات و داروها بستگی دارد. بهتر است قبل از انجام این عمل و هزینه های درمانی لن باپزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش و تکنیک را با توجه به آناتومی بدن شما انتخاب کند.

تاثیر گن های طبی پس از جراحی لیفت کمر

زمانی که چربی ناحیه پشت کمر، به‌وسیله لیپوماتیک خارج می گردد. بافت پوست و بدن، از هم جدا می‌شوند. فاصله‌ای که میان ابن دو ایجاد می گردد محل تجمع ترشحات و آب در بدن می‌شود.

بنابراین در صورتی که پس از جراحی لیفت کمر از گن طبی استفاده کنید، فاصله ایجاد شده میان بافت پوست و بدن، پس از مدتی از بین می رود و پوست به سطح بدن می‌چسبد؛ اما در صورتی که از گن‌های طبی استفاده نکنید، این فاصله باقی می‌ماند و پس از مدتی، شکل و فرمی نامطلوب نشان می‌دهد.

جراحی لیفت کمر

بهترین جراح لیفت کمر

همان طور که می دانید پیش از جراحی لیفت کمر اولین و مهم ترین اقدام انتخاب بهترین جراح لیفت کمر است که باید دارای دانشنامه بورد تخصصی در زمینه زیبایی باشد. این جراحی مانند سایر جراحی ها دارای عوارضی می باشد بنابراین برای دریافت بهترین نتیجه در انتخاب جراح خود دقت بسیاری نمایید .

خط بخیه در جراحی لیفت کمر چگونه است ؟

در جراحی لیفت کمر محل دوخته شدن عمل به صورت دو خط افقی در دو سمت ستون فقرات درمحدوده خط سوتین دیده می شود. البته میزان اسکار باقی مانده به عوامل مختلفی مانند:

 • ظرافت دوخت
 • میزان ترمیم پوستی فرد
 • استفاده از گن (کشیده شدن پوست در حین خم شدن باعث افزایش اسکار می شود)
 • و استفاده از مواد غذایی و کرمهای ترمیم کننده مناسب بستگی دارد

دکتر علیرضا فروتن

متخصص جراحی زیبایی و لاپاراسکوپی
بورد تخصصی جراحی از دانشگاه شهید بهشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *